سایتux

۴ اشتباه در طراحی ux سایت

UX ( تجربه کاربری ) مفهومی غیر دیجیتالی بوده ولی به شکل گسترده در حوزه دیجیتال تعریف شده و به کار گرفته می شود .
کاروسایت در این مقاله سعی دارد با شما عزیزان ۴ اشتباه رایج در طراحی تجربه کاربری را بررسی نماید . بسیاری از این اشتباهات از عدم آگاهی طراحان از میزان درک و آگاهی کاربران نشات می گیرد و همین شکاف تاثیر مستقیمی بر روی طراحی سایت می گذارد و سبب پدیدار شدن اشتباهات غیر منتظره ای در طراحی تجربه کاربری سایت می گردد .

با ما همراه باشید :

ux

طراحی برای کلیه کاربران

همواره به طراحان سایت سفارش می شود که سایت را با توجه به نیازهای کاربران طراحی نمایند . توجه داشته باشید که تفاوت زیادی بین کاربر و مخاطب هدف وجود دارد .
تعداد زیادی از کاربران سایت شما ، صرفا کاربران مورد نیازتان نیستند . برای مثال ربات ها ، کلاهبرداران و تبلیغ کنندگان هم کاربران گوگل محسوب می شوند ولی گوگل تنها به تجربه کاربری جستجو کنندگان توجه می کند .
در طراحی وب سایت توصیه می شود در کنار کاربر پسند بودن سایت ، به طراحی اصولی آن برای مخاطبان خاص نیز توجه نمود . دقت کنید که بین طراحی اصولی و کاربر پسند بودن سایت باید تعادل ایجاد کنید ، زیرا توجه بیش از حد به مخاطبان خاص برای طراح و طراحی خلاقانه تر وب سایت ایجاد محدودیت می کند .

ux

انتظار داشتن بیش از حد از کاربران سایت

برخی از طراحان سایت به واسطه دانش و تجربه ای که در دنیای وب دارند مسلما دارای شناخت و آگاهی وسیعی از نمادهای گوناگون و آیکون های متعدد دارند ، به همین سبب می پندارند که کاربران هم از این نمادها و کنترل ها آگاهی دارند و برای آنها بسیار واضح و روشن است.
آنها تصور می کنند کاربران حواس و تمرکز خود را به وب سایت ما می دهند و کلیه دستورالعمل ها را می خوانند و مشکل کار دقیقا همینجاست ! زیرا برای یک کاربر عام این گونه نیست . آنها در مواجهه با نمادها و آیکون های مختلف گیج می شوند و اینجاست که فرضیات طراحان سایت به واقعیت بدل نمی شود و در نتیجه تجربه کاربری سایت مطلوب واقع نمی گردد .

طراحی سایت ux

طراحی کردن سایت همانطور که مشتری می خواهد

طراحی یک سایت شجاعت زیاد و شناسایی درست هدف برای طراحی تجربه کاربری سایت را می طلبد . مشکل عمده ای که با آن مواجه می شوید این است که کارفرما از شما طراحی سایت به گونه ای را می خواهد که شما می دانید اشتباه است و مسلما خروجی خوبی نخواهد داشت . تجربه ای که دارید به همراه شناسایی هدف ها نشان می دهد که اجرای درخواست کارفرما سبب شکست آنها می شود و نتیجه نخواهد داد .
بسیاری از طراحان در این موقعیت موضع سکوت اختیار می کنند و تمام چیزهایی که کارفرما از آنها درخواست دارد را با آگاهی از عدم نتیجه دهی اجرا می کنند . ترس از دست دادن موقعیت و درآمد باعث سکوت آنها می شود و توجیه طراحان این است که کارفرما کسی است که دستمزد ما را می دهد پس باید هر چه می خواهد را برایش انجام دهیم .
در مواجهه با این گونه مسائل باید با کارفرما و مشتریان مذاکره کنید و مشکلات پیش رو را برایشان تشریح نمایید . در نظر داشته باشید هرچه در رزومه شما پروژه های سطح پایین با خروجی کم وجود داشته باشد به اعتبار و حرفه شما خدشه وارد خواهد نمود .
پس بهترین راه این است که با بهره گیری از داده ها و گزارش های متعدد برای اثبات سخنان خود دلایل روشنی را به مشتریان و کارفرمایان خویش ارائه دهید .

تجربه کاربری طراحی سایت

به کارگیری نادرست از اصطکاک در طراحی سایت

بیشتر طراحان معتقدند که ایجاد اصطکاک برای کاربران بد است . برای روشن شدن قضیه تصور کنید در حال گوش کردن به یک موزیک هستید و صدای آن خیلی بلند است ، شما در این هنگام مسلما صدای آن را کم خواهید کرد . این دقیقا مشابه کاری است که باید با اصطکاک در طراحی سایت انجام دهید .

در واقع با تنظیم نمودن اصطکاک در طراحی سایت و زیاد یا کم نمودن آن می توان کاربران یا تماس های آنها را افزایش یا کاهش داد .

به چند نمونه از به کارگیری اصطکاک در طراحی سایت برای افزایش یا کاهش تعداد کاربران توجه کنید :

افزایش تعداد مراحل هر فرآیند درون سایت

پرسش در مورد اطلاعات مالی و شخصی کاربران ، بدون ارائه اطلاعات در مورد خود

به کارگیری نوشته های طولانی با صفحات بلند

به کارگیری تصاویر امنیتی در فرم های تماس وب سایت

به کارگیری فیلدهای زیاد در فرم ها جهت ایجاد خستگی و بی میلی در کاربران

به کارگیری از فیلدهای کم جهت ایجاد سهولت دسترسی برای کلیه کاربران