سرعت سایت

تاثیر سرعت سایت بر سئو

سرعت سایت

چندسالی است که گوگل بیان کرده است، سرعت سایت یکی از عوامل مهم در سئو و رتبه بندی می باشد. در واقع می توان گفت یکی از عوامل ابتدایی که گوگل برای رتبه بندی سایت ها در نظر می گیرید، همین سرعت سایت و زمان بارگذاری آن می باشد.

می توان گفت رابطه معکوسی بین این دو وجود دارد. اخیرا مثالی از مدیران گوگل زده شد که این موضوع را کاملا شفاف می کند : سایت باید از لحاظ سرعت طوری طراحی شود که کاربر فکر کند مجله ورق می زند ، دقیقا به همین سرعت باید صفحات بارگذاری شود .

هرچه سرعت سایت بیشتر باشد، زمان بارگذاری کمتری مورد نیاز است. از این رو این مساله علاوه بر اینکه می تواند باعث کمک به سئو سایت از نظر گوگل گردد، رضایت کاربر و جستجو کننده را به دنبال داشته باشد.

عوامل موثر بر سرعت سایت

سئو سایت
فشرده سازی برخی فایل ها

فایل های HTML،CSS و جاوااسکریپت خود را اگر بیشتر از ۱۵۰ بایت هستند، بهتر است که فشرده سازی کنید. برای این منظور، از نرم افزار Gzip برای فشرده سازی استفاده کنید.

البته این به این نکته حتما دقت کنید که از Gzip برای فشرده سازی فایل های عکس استفاده نمی شود. اگر قصد دارید که عکس های خود را فشرده یا بهینه نمایید، بهتر است که از فتوشاپ استفاده کنید. ( برای این کار می توانید از سایت جی تی متریکس هم استفاده کنید )

 

جاوا اسکریپت
فشرده سازی جاوا اسکریپت

با بهینه سازی کد ها ( کاهش فضای خالی و از بین بردن دستورات اضافی)، می توانید سرعت سایت خود را به طور چشم گیری افزایش دهید.

برای از بین بردن فضاهای خالی و همچنین دستورات اضافی که باعث کاهش حجم این فایل ها خواهد شد، گوگل استفاده از ابزار YUI Compressor را پیشنهاد می کند. ( استفاده از سایت جی تی متریکس )

ریدایرکت
کاهش دستور ریدایرکت

در هر صفحه ای از سایت شما به دیگر صفحه سایتی ریدایرکت می شود، کاربران شما باید زمان اضافی را برای کامل شدن پاسخ درخواست HTTP بمانند. برای مثال شما دامین اصلی را karosite.com تعریف کرده اید اما کاربری www.karosite.com تایپ می کند.

برای ریدایرکت این آدرس صفحه به URL اصلی، زمان بیشتری را مورد نیاز است.

کش مرورگر

مدیریت کش مرورگر

کش مرورگر می تواند اطلاعات زیادی را در خود نگه دارد، از این رو وقتی کاربری مجددا وارد سایت شما می شود، دیگر نیازی نیست که منتظر بارگذاری کل صفحه و سایت بماند.

این مساله می تواند باعث کاهش زمان بارگذاری و افزایش سرعت سایت گردد. برای مدیریت کش مرورگر می توانید از ابزاری مانند YSLow استفاده کنید و در آن تعیین کنید که پس از چه مدتی زمانی می خواهید اطلاعات کاربر در کش مرورگر ذخیره شود.

سی دی ان
از شبکه توزیع محتوا استفاده کنید

یکی از عوامل موثر برروی سرعت سایت ، شبکه توزیع محتوا (CDN) است که اغلب شبکه تحویل محتوا هم نامیده می شود. شبکه توزیع محتوا برای توزیع بار محتوای بدست آمده استفاده می شود.

مخصوصا اینکه اگر کپی از وب سایت های خود را در دیتا سنترهای مختلفی نگهداری کنید، کاربر شما سریع تر می تواند به اطلاعات داخل سایت دسترسی پیدا کند و همچنین این مساله باعث افزایش سرعت سایت شما نیز می شود.

سئو عکس
بهینه سازی و سئو عکس ها

همه شما رابطه به عکس و سرعت سایت را می دانید و می دانید که هرچه عکس شما از نظر کیفیت و حجم بهینه باشد، سرعت سایت شما بیشتر می شود، البته این یکی از عوامل است ولی خب نباید از آن چشمپوشی کرد.

اینکه از کدام فرمت عکس ( PNG یا JPEG) استفاده کنیم هنوز اختلافاتی وجود دارد. بیشتر توصیه می شود که از حالت JPEG استفاده کنیم ولی برای کارهای گرافیکی در سایت از فرمت PNG استفاده می کنند.

به هر حال اگر به دنبال افزایش سرعت سایت خود هستید، این را باید بدانید که هر چه عکس بهینه تر باشد، سایت زمان بارگذاری کمتری دارد که خب که مراتب سرعت سایت هم بیشتر می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *