رنک برین

الگوریتم رنک برین گوگل چیست ؟

الگوریتم رنک برین گوگل چیست ؟

رنک برین یا به عبارتی rank brain الگوریتمی برای پردازش درخواست های جستجو در گوگل است که در اواخر اکتبر ۲۰۱۵ به بازار معرفی شد .

این الگوریتم بر پایه سیستم های هوش مصنوعی ساخته شده است .

بر اساس الگوریتم رنک برین زمانی که با کلمات و واژه های جدید روبرو می شود ، ماشین می تواند تشخیص دهد که کدام واژه ها . عبارت ها دارای یک معنی هستند و نتیجه بدست آمده را بر این اساس فیلتر نمایند .

این الگوریتم می تواند معانی عبارت ها و واژه ها را بهتر تشخیص بدهد . بهتر از الگوریتم مرغ مگس خوار

الگوریتم رنک برین با واژه های جستجویی که از کاربران گوگل بدست می آورد ، می تواند نتایجی را که بیشترین تشابه را با آن کلمه ای که به جستجوی آن بوده اند را ارائه دهد .

آیا رنک برین اهمیتی دارد ؟

رنک برین جز یکی از ۱۰۰ ها سیگنالی است که معین می کند که کدام یک از نتایج را به جستجوگر نشان دهد و آن نتیجه دارای چه رتبه ای باشد .

به تصویر زیر دقت کنید

سئو

بنا بر گفته گوگل ، الگوریتم رنک برین بعد از بک لینک و محتوا برای رتبه بندی سایت ، سومین فاکتور برای رتبه بندی سایت ها در نتایج موتور جستجوی خود معرفی کرده است .

این الگوریتم اکنون وظیفه پاسخگویی به %۱۵ درصد از کل جستجوهای آنلاین را بر عهده دارد .

عملکرد الگوریتم رنک برین چگونه است ؟

رنک برین دقیقا مانند الگوریتم مرغ مگس خوار از نظر تشریح معنایی واژه ها و کلمات کلیدی است ، ولی عملکرد این الگوریتم بسیار پیچیده است .

جالب است بدانید این الگوریتم به مقیاس های شخصی کاربر جستجوگر مثل ، مکان جغرافیایی جستجوگر ، سوابق جستجو و … توجه می کند .

مثال : گوگل به سایت Search Engine Land این چنین گفته است که الگوریتم رنک برین برای یک در خواست در مکان های جغرافیایی مانند امریکا و اسپانیا نتایج متفاوتی را ارائه می دهد .

سئو

تاثیر رنک برین بر سئو

همیشه اولین قدم در توسعه سئو ، تعریف کلمات کلیدی بوده است .

زمانی که برای سایت و کسب و کار خود به دنبال کلمات کلیدی در حال جستجو هستید ، همیشه کلماتی را انتخاب میکنید که مشتریان آنها را جستجو میکنند .

این کار باید با هوشمندی تمام صورت بگیرد تا در سئو موفق باشید .

حال اگر شما دوست عزیز کلمات کلیدی را انتخاب کنید که مشتریانتان آنها را سرچ نمیکنند ، سئو شما هر چقدر هم که قوی باشد ، از پایه سست است و محکوم به شکست است .

حال این قسمت از سئو ( انتخاب کلمات کلیدی مهم ) که پایه و اساس سئو را تشکیل می دهد ، قسمتی است که رنک برین بر روی آن بیشترین تاثیر را دارد .

قبلا که خبری از رنک برین نبود ، مهندسین نرم افزار شرکت گوگل ، الگوریتم های ریاضی فراوانی تهیه میکردند که جایگاه نتیجه های جستجوها را تعیین میکرد .

حال با استفاده از رنک برین این الگوریتم دائما در حال یادگیری خودکار بیشتر است و تغییر فراوانی میکند .

نتیجه :

کارهایی که برای سئو سایت خود انجام می دهید ، مخصوصا انتخاب کلمات کلیدی برای سایت و انتخاب کلمات مشابه برای تولید محتوا ، باید کاملا هوشمندانه انجام شود ، تا سایت شما در جایگاه مناسبی در نتایج گوگل قرار گیرد .
توجه کنید که شما برای این الگوریتم هیچ کار مستقیم و خاصی نمی توانید انجام دهید ، فقط باید کلمات عمده سایت شما ، مناسب با موضوع سایت انتخاب شود .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *