رفتار سئوکار با مشتري

رفتار سئو کار

کلید را بزن

رفتار سئو کار با مشتری و برنامه ریزی شخصی یک سئوکار باید کاملا حساب شده و دقیق باشد . گاهی یک اشتباه می تواند ضرر خیلی زیادی را هم به سئو کار ، هم به مشتری و هم به یک قرارداد بزند . سئوکار باید بداند چه جایی ، چه کاری انجام دهد یا چه حرفی بزند . زمانی که می خواهیم یک مشتری را قانع کنیم که طراحی سایت و سئو سایت خود را به ما بدهد ، کلمه به کلمه که صحبت میکنیم باید حساب شده باشد . حتما باید روی توان مذاکره ای خود کار کنیم . اطلاعاتی دقیق در مورد مشتری و کار آن بدست بیاوریم تا بتوانیم در مذاکره برنده شویم . در ادامه نکاتی را از “کتاب کلید رابزن” را استخراج کرده ام و در حوزه سئو و طراحی سایت آن را بسط و گسترش داده ام . امیدوارم با خواندن این مقاله بتوانید در مذاکرات خود به هدف خود برسید و فردی حرفه ای در زمینه سئو و طراحی سایت شوید .

۱ – آنچه مشکل افراد به نظر می رسد اغلب یک مشکل موقعیت است .

( می توانم در بهینه سازی از این ترفند استفاده کنم و مشکلات افراد رو جویا بشوم برای این نوع مشکلات محصولات عالی بسازم)

۲ – برای آنکه هر چیزی تغییر کند ، کسی باید کم کم به طور متفاوتی عمل کند .

( می توانم آموزشی قدم به قدم برای سئو تهیه کنم تا مخاطب خسته نشود ، مثال : ۹۰ نکته سئو در ۹۰ روز )

۳ – ساعت شما طه دار .

( از این ساعت این ایده را گرفتم که کاری یا برنامه ای طراحی کنم که هر روز برنامه های سئو رو به مدیران سایت ها یادآوری کند )

۴ – دو سامانه در مغز ما قرار دارد که باید با هم به طور کاملا همسو حرکت کنند ، برنامه ریز و انجام دهنده .

( یک سئو کار اول باید برای خود برنامه ریزی کند و سپس انجام دهد ، هر روز ، هر ماه ، هر سال )

۵ – تغییراتی که ما میخواهیم عموما مستلزم فداکاری ها و چشم پوشیهای کوتاه مدت برای پاداش های دراز مدت است .

( باید کارهای بزرگ و موثر سئو را به قسمت های کوچک تبدیل کرد وآنها را در هر روز و پی در پی انجام داد )

تغییر روند سئو

۶ – همیشه ولع برای رسیدن به سرعت برای موفقیت وجود دارد که باید آهسته و پیوسته حرکت کنیم .

(در هنگام سئو سایتمان می بینیم که سایت های دیگر خیلی رشد دارند و سود میکنند و لی باید بدانیم که آنها زودتر شروع کرده اند و ما هم به زودی وبا صبر و مداومت در کارمان جای آنها را در رقابت میگیریم )

سئو

۷ – برنامه ریزی کنید و انجام دهید .

( برای سئو سایت خود یک برنامه روزانه ، هفتگی ، ماهانه ، سالانه و ۵ ساله بریزید و شروع کنید طبق برنامه ریزی آن را انجام دهید . سئو سایت خود را به قطعات کوچکتری تبدیل کنید و هر روز قسمتی از آن را انجام دهید )

قدرت سئو

برنامه ریزی سئو

۸ – تسلط بر خود منبعی تحلیل رونده است ، باید برنامه ریزی کنیم و نظارت کنیم .

( ما در مورد بهینه سازی سایت خودمان ، باید به یک روند برسیم که کارهای سئو رو بدون تمرکز خیلی زیاد انجام دهیم و باید تمامی کارهای سئو با تمرین ، برای ما ، روتین شود )

۹ – تنبلی اغلب سبب تحلیل رفتن بیشتر انرژی می شود . ( وقتی چند روز روی سئو کار نکنیم ، همه کارها جمع می شود و باید در یک روز انجام دهیم و انرژی بیشتری را باید صرف کنیم و کارهای کوچک اما هر روز )

۱۰ – برای خود هدف و دلیل تعیین کنیم .

( فلان سایت ، فلان نفر با یک کار کوچک ، مثلا هر هفته یک محصول درست کردن ، توانسته ماهیانه سود خوبی کند ، من هم باید بتوانم . برای خود دلیل بیاورم و هر روز روی بهینه سازی سایت کار کنم )

۱۱ – اگر میخواهید مردم تغییر کنند ، باید جهت را روشن کنید .

( اگر میخواهم همه سایت داشته باشند و یا سئو بخواهند باید کاری کنم که با ویژگی های سایت و سئو بیشتر آشنا بشوند )

۱۲ – آنچه مقاومت به نظر می رسد ، اغلب فقدان شفافیت است .

( اگر مشتری شما در مقابل داشتن یک سایت و بهینه سازی سایت خود رغبتی نشان نداد ، قطعا بدانید که شما نتوانسته اید شفافیت لازم را ارائه کنید ، باید آینده را برای مشتری خود ترسیم کنید )

۱۳ – برای تغییر رفتار ، باید فیل سوار را راهنمایی کنم ، به فیل انگیزه ببخشم و مسیر را شکل بدهم .

( برای روشن شدن بحث بهینه سازی و اینکه مشتری داشتن یک سایت را به همراه یک سئو قبول کند اول باید مشتری را راهنمایی کنم و انگیزه های لازم را به او ببخشم و آینده را برای او ترسیم کنم و مسیر حرکت را برای او روشن کنم و بگویم که : تا آخر در کنارت هستم )

۱۴ – تغییرات بزرگ رخ دادنی است .

( مطمئن هستم که در بهینه سازی هیچ سایتی برای همیشه و تضمین شده در رتبه اول قرار ندارد ، پس باید تلاش کنم تا در هرکلید واژه ای که می خواهم اول بشوم )

۱۵ – دانستن ، رفتار را عوض نمی کند .

( در دنیای سئو خیلی افراد می دانند ، اما کسانی مشهور می شوند که به دانشته های خود عمل می کنند )

۱۶ – مشکلات را به روش همان محل و زمان باید حل کرد و راه حل نباید وارداتی باشد ، امکان مقاومت وجود دارد .

( زمانی که در بهینه سازی مشکلی به وچود می آید ، باید با توجه به همان قسمت مشکل را حل کرد ، مثلا در بخش شبکه های اجتماعی ، نباید از راه حل های طراحی سایت استفاده کرد یا برای هر سایت یک پیشنهاد مختلف بدهیم )

۱۷ – همیشه دنبال راه حل های پیچیده نباشیم ، تغییرهای کوچک موثر واقع می شوند .

(در سئو سایت حدود ۲۰۰ فاکتور مهم وجود دارد ، هر کدام از این فاکتورها برای خود دنیای بزرگی است ، پس بیاییم هر کدام را به جزئیات کوچکتر تبدیل کنیم و انجام دهم )

احساس مثبت و منفی

سئو را حس کنید

۱۸ – تعداد کلمات احساسی منفی بیشتر از مثبت است . تعداد ۱۰ عکس مثبت و ۱۰ عکس منفی را نشان هر کسی دهند ، زمان بیشتری را صرف عکس های بیشتری صرف میکند .

( نباید شکست ها را در سئو جلوی چشمم بگذارم ، باید از آنها درس بگیرم . مشتری های سئو و طراحی سایت نباید افراد شکست خورده را ملاک قرار دهند ، باید پیروزی ها و موفقیت های صاحبان سایت های عالی را مورد بررسی قرار دهند )

۱۹ – ابهام دشمن تغییر است . لازمه هر تغییر موفق ترجمه اهداف ابهام آمیز به رفتارهای مشخص است . برای تغییر باید حرکات مهم را بنویسید .

( در طراحی سایت و سئو هر موردی که ابهام دارد را یادداشت کنید ، در مورد ابهامات از منابع مختلف و قابل اطمینان تحقیق ، فکر کنید و انجام دهید . همیشه یک روند را در سئو اجرا نکنید ، تحقیق کنید ، هر روز راه های جدیدی در مورد سئو ایجاد می شود ، مطالعه داشته باشید )

در کنار مشتری سئو

راه های جدید سئو

۲۰ – چگونه کلید تغییر را می زنید ؟ مشتری را راهنمایی کنید . نقاط روشن را بیابید .

(در مورد مشتری خود و شغل او کاملا تحقیق کنید . اطلاعات جامع و کاملی بدست آورید . این اطلاعات را در زمان مذاکره با مشتری بالقوه خود ارائه دهید . حتما از اینکه شما درمورد او و شغل او تحقیق کردید خوشحال می شود . مواردی را بیابید که حتی خود او هم در مورد شغل خود نمیداند . این یعنی یک سئوکار کاملا حرفه ای . حالا مشتری شما کاملا مطیع شما می شود . حالا هر نطری که شما در مورد شغل او و طراحی سایت و سئو بدهید کاملا قبول می کند . امتحان کنید . حتما نتیج میگیرید )

۲۱ – اگر رهبری یک تغییر را به عهده دارید ، باید ابهامات را از بین ببرید .

( این مورد هم در مورد تیم کاری خودتان صدق می کند و هم در مورد مشتری . اگر می خواهد افراد تیم خود را با خودتان همسو کنید و یا تغییری بزرگ در تیمتان انجام دهید ، تمامی سوالات هم تیمی های خود را جواب دهید ، تمامی ابهامات آنها را برطرف سازید . طوری که همگی این تغییر را با جون و دل قبول کنند . مثلا آینده را برای آنها روشن کنید که با این تغییر چه اتفاقاتی در مورد سئو و طراحی سایت برای همگی تیم پیش می آید )

۲۲ – رفتارها را غریزی کنید .

( تمامی کارهای خود را به صورت عادت درآورید . یک سئو کار باید کارهایی در مورد سئو را هر روز انجام دهد . دقت کنید “هر روز” . کاملا به طور غریزی . ما هر روز غذا می خوریم ، آب می نوشیم و … اگر موارد کاری خودمان را به صورت مداوم و روزانه انجام دهیم حتما موفق می شویم )

تعیین هدف سئو

۲۳ – هدف های کوتاه و زنده تعیین کنید .

( برای خودتان هدف های قابل لمس و زنده تعیین کنید ، مثلا از ظرف مدت ۱ سال از لحاظ علمی و عملی به فلان سئو کار که در ایران مطرح هست برسم . یا برای مشتری خود هدف هایی از همکارنش بزنید که مثلا فلانی در سایت داشتن پیشتاز است و میبینید که سئو سایت او هم عالی است . هدف شما این است که از او جلو بزنید . این کار همیشه باعث می شود که همیشه با هدف زنده خود زندگی و کار کنید و دائما به دنبال پیشرفت باشید )

شروع سئو

۲۴ – تنها به دنبال شروعی قدرتمند باشید و حرکت کنید .

( همیشه به تمام مشتری هایم می گویم : یا شروع نکن یا اگر خواستی بیای در دنیای اینترنت این رو بدون که : ۱ : بهینه سازی یعنی جنگ ۲ : پس باید با تمام قوا بجنگی . اگر میتونی بسم الله و اگر نمی تونی فکر سایت داشتن و سئو رو از سرت بیرون کن . خودتون می دونید که بر سر کلیدواژه هایی واقعا جنگ هست ف یه جنگ تمام عیار )

۲۵ – ببین ، حس کن ، تغییر کن .

( خواهشا سئو کارهای عزیز جوگیر نشید ، اول باید ببینید ، هرچیزی رو که میخواهید . میبینید که در راه پیشرفت نیستید ، خب برید تحقیق کنید ، بعدش حس کنید ، با تمام وجود حس کنید که سئو رو دوست دارید یا نه ؟ دوست دارید ؟ پس تغییر کنید ، شب و روزتان باید بهینه سازی شود . باید فقط فقط فقط به سئو فکر کنید . همین و بس )

لطفا پس از مطالعه و به کار گیری محتوای این پست ، نتیجه حاصل از آن را در قسمت نظردهی با ما به اشتراک بگذارید و این پست را با دوستان خود به اشتراک بگذارید . یادتان باشد که سئو و طراحی سایت احتیاج به برنامه ریزی دقیقی دارد ، پس مطالعه خود را بیشتر کنید . چرا که اگر مشتری نباشد ، نه طراحی سایت انجام میشود و نه سئو .
موفق باشید