مدل کسب و کار رایگان

مدل کسب و کار رایگان

پیشنهاد رایگان

در مدل کسب و کار رایگان حداقل یک بخش مهم از مشتریان شرکت از پیشنهادی مجانی بهره می برد . هزینه مشتریانی که هیچ پولی پرداخت نمی کنند ، توسط قسمت دیگری از مدل کسب و کار یا بخش دیگری از مشتریان تامین می شود .
مثلا شما سه پلن مختلف برای کار خود در نظر گرفته اید . پیشنهاد می شود به این گونه کسب و کارها که در شروع کار خود از پیشنهاد کاری رایگان استفاده کنند . مثال این مدل ها را در نرم افزارهای مختلف دیده ایم . نرم افزار را به صورت رایگان می توانید تهیه کنید و از برخی از امکانات آن استفاده کنید ولی برای استفاده از امکانات بیشتر باید مبلغی تهیه کنید .

 

ابوالمعصوم

 

مثال سئو و بهینه سازی

ما در مورد سایت خودمان نیز این کار را انجام داده ایم .

پلن های طراحی سایت و سئو وبهینه سازی سایت را ارائه می دهیم .

در ابتدای کار خود چند مورد ، مثلا چک کردن سایت از قبیل کلیدواژه ها و سرعت و … را به صورت رایگان انجام می دهیم و سپس پلن های خود را به مشتری معرفی می کنیم .

 

 

رایگان

تشریح بیشتر مدل کسب و کار رایگان

دریافت چیزی ، بدون پرداخت هزینه آن ، همیشه ارزش پیشنهادی جذابی بوده است . تقاضای ایجاد شده در قیمت صفر چندین برابر تقاضای ایجاد شده در قیمت ۱۰۰۰ تومان و یا هر قیمت دیگری است و این موضوعی است که هر بازاریاب یا اقتصاددانی بر آن مهر تایید می زند .

در سال های اخیر میزان پیشنهادهای رایگان – به خصوص بر روی شبکه اینترنت – به حد انفجار رسیده است . به طور یقین سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که چگونه می توان چیزی را به طور رایگان پیشنهاد داد و همچنان درآمد چشمگیری را کسب نمود ؟

بخشی از جواب این سوال این است که هزینه تولید این هدیه ها – پیشنهادات رایگان – مانند ظرفیت ذخیره داده ها به صورت آنلاین ، به شدت کاهش یافته است . اما سازمانی که محصولات یا خدمات رایگان ارائه میدهد به منظور کسب سود کماکان باید به نحوی درآمد داشته باشد .

رایگان

رایگان ؟ چگونه ؟

کریس اندرسون عقیده دارد که افزایش پیشنهادات رایگان جدید رابطه نزدیکی با اقتصاد کاملا متفاوت محصولات و خدمات دیجیتالی دارند . برای مثال : ساخت و ضبط یک آهنگ مستلزم صرف وقت و هزینه توسط هنرمند است ، اما هزینه تکثیر و توزیع دیجیتالی همان آهنگ بر روی اینترنت ، نزدیک به صفر است .

بنابراین یک هنرمند می تواند از طریق وب ، موسیقی خود را به مخاطبان ارائه داده و در سطح جهانی آن را تبلیغ نماید ، منوط به اینکه بتواند برای پوشش دادن هزینه ها جریان های درامدی دیگری از قبیل کنسرت و غیره بیابد .

در این بخش سه الگوی مختلف که مدل های کسب و کار رایگان را به گزینه ای عملی تبدیل می کنند ، مرور می نماییم . هر الگو زیربنای اقتصاد متفاوتی دارد ، اما همگی آنها دارای یک ویژگی مشترک می باشند :

حداقل یک بخش مشتری به طور مداوم از پیشنهاد رایگان بهره می برد .

این سه الگو عبارت است از :

۱ – پیشنهادهای رایگان بر اساس پلتفرم های چند وجهی بر پایه تبلیغات

۲ – خدمات مقدماتی رایگان به همراه خدمات تکمیلی انتخابی

۳ – مدل طعمه و شکار که در آن یک پیشنهاد رایگان یا ارزان قیمت ارائه می شود تا مشتریان را برای تکرار خرید ترغیب نمایند .

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات ، منبع درآمدی متداول است که ارائه پیشنهادهای رایگان را امکان پذیر می سازد . ما تبلیغات را در تلویزیون ، رادیو ، صفحات وب و در یکی از پیشرفته ترین شکل های آن در گوگل ادز مشاهده می کنیم .

الگوی رایگان براساس تبلیغات ، به زبان مدل کسب و کار ، شکل خاصی از الگوی پلتفرم چند وجهی است . به منظور جذب نمودن کاربران ، یک وجه از این پلتفرم با محتوا ، محصولات و خدمات رایگان طراحی شده است . وجه دیگر این پلتفرم از طریق فروش فضا به تبلیغ کنندگان درآمد ایجاد می کند .

 

 

روزنامه

روزنامه ها : رایگان یا غیر رایگان

صنعت انتشار روزنامه ، یکی از صنایعی است که تحت تاثیر مدل کسب و کار رایگان در حال فروپاشی است . چندین روزنامه سنتی که تحت فشار محتوای رایگان اینترنت از یک طرف و روزنامه های رایگان از طرف دیگر قرار گرفته بودند ، ورشکست شده اند .

در سال ۲۰۰۸ ، یعنی زمانی که براسا پژوهش مرکز پژوهشی پیو ، دریافت خبر به طور رایگان و آنلاین از روزنامه ها و مجلات پولی پیشی گرفت ، صنعت خبر امریکا به نقطه اوج خود رسید .

تگرام

اسکایپ و تلگرام

اسکایپ در سطح جهانی و تلگرام در سطح ایران ، مثالی جذاب است که با فراهم نمودن تماس رایگان و ارتباط رایگان از طریق اینترنت ، صنعت مخابرات را به چالش کشیده است .

اسکایپ :

بیش از ۵ سال عمر

بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر

بیش از ۱۰۰ میلیارد تماس رایگان

درآمدهای سال ۲۰۰۸ به ۵۵۰ میلیون دلار رسید

اسکایپ در صنعت مخابرات یک جهش ایجاد نمود و هزینه برقراری ارتباط صوتی را به صفر رساند .

 

طعمه و شکار

طعمه و شکار به الگویی از مدل کسب و کار اشاره دارد که مشخصه آن پیشنهاد اولیه جذاب ، ارزان ، و یا حتی رایگان است و مشتری را تشویق می کند تا در آینده خریدهای محصولات و خدمات مرتبط را ادامه دهد .

این الگو همچنین به صورت مدل کالای فروخته شده با ضرر یا مدل ریش تراش و تیغ نیز شناخته می شود .

کالای فروشخته شده با ضرر به پیشنهاد اولیه همراه با یارانه اشاره دارد که حتی ممکن است با ضرر فروخته شود، با این نیت که از خریدهای بعدی سود کسب نماید .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *