کسب و کار گوگل

مدل کسب و کار گوگل

کسب و کار گوگل

قلب مدل کسب و کار گوگل ارزش پیشنهادی آن می باشد که همان امکان انجام تبلیغات متنی بسیار هدفمند به صورت جهانی بر روی وب می باشد . تبلیغ کنندگان از طریق خدمتی که ادوردز خوانده می شود ، می توانند تبلیغات و لینک های خود را بر روی صفحات جستجوی گوگل ( و همان طور که بعدا خواهیم دید ، بر روی یک شبکه محتوای وابسته ) منتشر نمایند .

زمانی که افراد از موتور جستجوی گوگل استفاده می کنند ، تبلیغات در کنار نتایج جستجو به نمایش در می آیند . گوگل تضمین می کند که فقط تبلیغات مرتبط با عبارت جستجو شده نمایش داده می شوند . این خدمت برای تبلیغ کنندگان جذاب است ، چرا که آنان را قادر می سازد تا کمپین تبلیغاتی آنلاین را مناسب با جستجوهای خاص و اهداف ویژه جمعیت شناختی تطبیق دهند .

با این حال این مدل کسب و کار تنها در صورتی موثر واقع می شود که افراد بسیاری از موتور جستجوی گوگل استفاده نمایند . هرچه گوگل به افراد بیشتری دسترسی یابد ، می تواند تبلیغات بیشتری رابه نمایش بگذارد و ارزش بیشتری را برای تبلیغ کنندگان خلق نماید .

 

سئو گوگل

 

ارزش پیشنهادی گوگل به تبلیغ کنندگان به شدت به تعداد مشتریانی که جذب این وب سایت شده اند ، بستگی دارد . بنابراین گوگل برای گروه دوم مشتریان مصرف کننده ، موتور جستجوی قوی و تعداد رو به رشدی از ابزارها از قبیل جیمیل ( پست الکترونیکی تحت وب ) گوگل مپس و پیکاسا ( آلبوم عکس آنلاین ) را فراهم می کند .

گوگل به منظور دسترسی هرچه بیشتر به مشتریان مصرف کننده ، کسب و کار سومی را طراحی کرد که به وسیله آن می توانست تبلیغات خود را بر روی وب سایت هایی غیر از گوگل نیز به نمایش درآورد . این خدمت که ادسنس نامیده شده است ، برای طرف های سوم این امکان را فراهم می سازد که با نمایش تبلیغات گوگل بر روی وب سایت های خود ، در بخشی از درآمدهای تبلیغاتی گوگل سهیم شوند .

ادسنس به طور خودکار محتوای وب سایت مشارکت کننده را تحلیل نموده و تبلیغات مناسب متنی و تصویری را برای بازدیدکنندگان از آن سایت به نمایش می گذارد .
ارزش پیشنهادی گوگل برای صاحبان وب سایت های طرف سوم که سومین بخش مشتریان گوگل محسوب می شوند ، فراهم نمودن امکان کسب درآمد از محتوای سایت خودشان است .

گوگل ادسنس

کسب و کارهای چند وجهی

گوگل به عنوان پلتفرمی چند وجهی مدل درآمدی بسیار متمایزی دارد . این شرکت از یک بخش مشتری یعنی تبلیغ کنندگان درآمد کسب می کند ، در حالی که پیشنهادات رایگانی را به دو بخش دیگر یعنی وبگردها و سازندگان محتوا ، ارائه می نماید . این کار منطقی است ، چرا که هرچه تبلیغات بیشتری برای وبگردها به نمایش درآید ، بیشتر می توان از تبلیغ کنندگان پول دریافت نمود .

در عوض افزایش درآمدهای ناشی از تبلیغات باعث انگیزش هرچه بیشتر مالکان محتوا شده و آنها را به شراکت با گوگل در قالب ادسنس ترغیب می کند .

تبلیغ کنندگان فضای تبلیغات را مستقیما از گوگل خریداری نمی کنند . آنها کلیدواژه هایی را پیشنهاد می نمایند که به عبارت های جستجو یا محتوای روی وب سایت های طرف سوم ، مرتبط می باشند .

از طریق یک خدمت حراجی ادوردز یک مزایده برگزار می کند : هرچه یک کلیدواژه محبوب تر باشد ، تبلیغ کننده باید مبلغ بیشتری برای آن پرداخت نماید .
درآمد چشم گیری که گوگل از ادوردز کسب می کند ، گوگل را قادر می سازد تا به طور پیوسته ، پیشنهادات رایگان خود را برای موتور جستجو و کاربران ادسنس بهبود بخشد .

 

گوگل ادوردز

 

پلتفرم جستجوی گوگل منبع کلیدی آن است که به سه خدمت مختلف جستجوی وب ( Google.com ) تبلیغات ( ادوردز ) و اعطای فرصت کسب درآمد به محتوای طرف سوم ( ادسنس ) ، قدرت می بخشد . این خدمات براساس الگوریتم های جستجو و جورسازی بسیار پیچیده خاص این شرکت قرار دارند که یک زیرساخت وسیع فناوری اطلاعات آن را پشتیبانی می نماید .

سه فعالیت کلیدی کسب و کار گوگل را می توان بدین صورت تعریف نمود :

۱ – ساخت و حفظ زیرساخت جستجو

۲ – مدیریت سه خدمت اصلی

۳ – ترویج این پلتفرم در میان کاربران ، صاحبان محتوا و تبلیغ کنندگان جدید .

4 پاسخ
 1. محسن جاویدی
  محسن جاویدی says:

  سلام
  روز بخیر
  یک پیشنهاد خوب برای کسب درامد برات
  دارم
  نمی دونم چقدر با معاملات ارز های دیجیتال مثل
  بیت کوین و اتریوم آشنایی داری.

  به راحتی می تونی توی سایت زیر ثبتنام کنی
  و از خرید و فروش عرض های دیجیتال کسب
  درامد کنی

  اگر اطلاعات بیشتری نیاز هست می

  پاسخ دادن

تعقیب

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *